Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każdy woli być w opozycji

06 października 1993 | Kraj | EO EC EK

Każdy woli być w opozycji

Liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej twierdzą, że w opozycji mogą rów -nie dobrze realizować swój program wyborczy, jak w rządzie. Unia Pracy w ogóle na nic nie może się zdecydować i ciągle nie wie czy chce, czy nie chce rządzić oraz -- co się jej bardziej opłaca. Po dwóch tygodniach negocjacji wydaje się, że jedynie PSL ma niezłomną wolę tworzenia rządu bez względu na wszystko.

Postawa posłów w yłonionych w ostatnich wyborach jest nieco zaskakująca. W iększość z nich zastrzega bowiem, że nie zamierza sprawować władzy. U nia Demokratyczna zaraz po w yborach oświadczyła stanowczo, że nie zamierza współtworzyć jakiegokolwiek rządu ani z SLD, ani z PSL, ani z nikim innym. KPN zapowiedziała, że przechodzi do opozycji (jakby kiedykolwiek było inaczej) i będzie rozliczać przyszły rząd. BBWR również odżegnuje się od w stąpienia w szeregi koalicji, zaś trzy ugrupowania, które próbują stworzyć nowy gabinet, co jakiś czas zastrzegają, że będą się znakomicie czuły w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 81

Spis treści
Zamów abonament