Kłamstwa w życiorysach
Kłamstwa w życiorysach
Pani Anna S. postanowiła ubarwić pewne fakty w życiorysie zawodowym, aby tym sposobem zwiększyć swoje szanse na objęcie nowej posady -- kierownika sprzedaży nowo otwieranego w Warszawie supermarketu ze sprzętem biurowym. Napisała więc, że była m. in. szefem cateringu w SAS Service Partner. Tymczasem radca prawny firmy Catering Service Partner (dawniej SAS Service Partner) pan Andrzej Zalewski w liście do naszej redakcji sprostował, że pani S. była zatrudniona na stanowisku "głównego koordynatora magazynu towarowego" w firmie SAS Service Partner -- a więc nie pełniła kierowniczej funkcji w cateringu. Mimo to, pani S. osiągnęła swój cel zawodowy i otrzymała posadę, na którą było również kilku innych kandydatów.
Można się zastanawiać, ile osób kłamie w życiorysach, naginając je do swoich interesów i kariery?
Maszynistka specjalistka
Dyrektor wydawnictwa Dialog z Poznania, Alojzy Kuca, podczas odbywającego się spotkania z serii Forum Pracy -- Profesjonaliści, opowiadał, jak organizując swój biznes natrafił na duże kłopoty kadrowe. Potrzebował pracowników do składu komputerowego, ale specjaliści w tej dziedzinie, których na poznańskim rynku było wówczas niewielu, mieli nader wygórowanie żądania. Pan Kuca wpadł na pomysł, żeby zatrudnić najlepsze w mieście...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta