Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie tylko polityka

02 lutego 1996 | Media, Internet | BM

World Press Photo promuje fotografię prasową, Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej walczy o podkreślenie jej rangi i uznanie dla polskich fotografów-dziennikarzy

Nie tylko polityka

Beata Modrzejewska

-- Zdjęcia oddają to, czym żyje światowa prasa. Przemoc jednak znajdzie się zawsze, bo fotografia prasowa na co dzień, niestety, styka się z tragedią -- twierdzi Kari Lundelin z Holandii, który organizował wystawy World Press Photo. W Polsce wystawy światowej fotografii prasowej pokazywane są od 1989 roku i ściągają do warszawskiej "Zachęty" tłumy publiczności. Świadczy to o tym, że ludzie interesują się fotografią.

A jednak polscy fotoreporterzy narzekają, że są nie doceniani. Zwłaszcza przez prasę. Podkreślają, że po to, by zrobić dobrą fotografię polityczną, należy mieć wiedzę na temat bieżących wydarzeń i życia politycznego równą dziennikarskiej, podczas gdy w redakcjach nierzadko traktuje się ich jako pracowników technicznych. Dobre zdjęcia rzadko powstają nieświadomie, mówią.

Problemy fotografii prasowej, czyli tej, którą czytelnik spotyka przeglądając dzienniki i tygodniki -- innego gatunku niż fotografia artystyczna czy reklamowa -- nie zamykają się wyłącznie w kręgu zdjęć politycznych.

Ranga informacji

Wystawy World Press Photo organizuje apolityczna fundacja z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 663

Spis treści

Plus Minus

Zamów abonament