Systemy inżynierskie bez barier
Spolonizowana nowa generacja systemów CAD
Systemy inżynierskie bez barier
To, co jest już niemal regułą w przypadku wielu kategorii oprogramowania -- szybkie przygotowywanie polskich wersji nowych systemów -- zaczęło obowiązywać również w dziedzinie software'uinżynierskiego. Obecnie wchodzą na rynek spolonizowane najnowsze technologie dwóch potentatów w tej dziedzinie -- Intergraphu oraz Autodesku. Obie firmy przygotowały premiery tych produktów na warszawskie targi Zastosowań Informatyki w Przemyśle i CAD/ CAM. Jest to znak, że m. in. rośnie znaczenie tej imprezy, ale najważniejsze, że bez żadnych dodatkowych barier inżynierowie (i przedsiębiorstwa) będą mogli sięgnąć po systemy, z których część to więcej niż rozwinięcie dotychczasowych technologii. Przynajmniej niektóre z obecnie wprowadzanych produktów uważa się bowiem za przełomowe w dziedzinie CAD/ CAM.
W dotychczasowym rozwoju, czyli wciągu ubiegłych 30 lat, systemów komputerowego wspomagania prac inżynierskich CAD, było kilka przełomowych okresów; obecnie nadszedł, jak się twierdzi, kolejny taki moment. W dużej mierze za sprawą opracowanej przez firmę Intergraph nowej technologii Jupiter i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta