Celowanie w nisze
Telkom Telos SA
Celowanie w nisze
Krakowska spółka Telkom Telos przystosowała się do nowych warunków gospodarczych dzięki szybkim zmianom organizacyjnym wewnątrz przedsiębiorstwa. Nie utraciła płynności finansowej i nie wpadła w długi. Zakład działający dotychczas wyłącznie w branży telekomunikacyjnej zamierza rozszerzyć swą działalność o elektronikę.
Przedsiębiorstwo powstało w 1955 r. i produkowało drobny osprzęt radiowy i telefoniczny. Pod koniec lat 50. zmieniono jego nazwę na Krakowskie Zakłady Teletechniczne Telos. Rozszerzono w tedy produkcję wyrobów teletechnicznych m. in. o gniazdka, bezpieczniki, wtyczki radiowe.
Na początku lat 60. zaczęło wytwarzać aparaty telefoniczne o specjalnym przeznaczeniu: ratownicze, górnicze, kolejowe i akustyczne sygnalizatory kopalniane, a następnie bezbateryjne aparaty okrętowe do pracy w ciężkich warunkach klimatycznych. W 1972 r. po raz kolejny zmieniono nazwę przedsiębiorstwa -- na Krakowskie Zakłady Teleelektroniczne Telkom Telos. Fabryka zaczęła produkować również aparaty do rozmów publicznych.
Obecnie Telos w Krakowie produkuje różnego rodzaju aparaty telefoniczne: publiczne monetowe (ok. 35 proc. produkcji) , prywatne publiczne (do hoteli, restauracji -- ok. 5 proc. ), do pracy w trudnych warunkach: górnicze, okrętowe, przemysłowe (ok. 15 proc. ),...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta