Kaczmarek niezgody
PSL wykorzysta sytuację
Kaczmarek niezgody
W przyszłym tygodniu Sejm, po raz kolejny, rozstrzygnie o losach ministra przekształceń własnościowych Wiesława Kaczmarka.
Tym razem wniosek ma największe szanse, by uzyskać większość. Decyzja zależeć będzie głównie od posłów UW i przynajmniej części koalicyjnego PSL, które od początku koalicji walczy o odwołanie ministra Kaczmarka. Jednak liderzy PSL z obawy o koalicyjny kryzys raczej nie zdecydują się na głosowanie za jego odwołaniem, licząc w zamian na zgodę SLD na dopłaty do paliw rolniczych.
Ewa
K. Czaczkowska
Dokończenie2
Dokończenie 1
Pod wnioskiem o odwołanie Wiesława Kaczmarka za "celowe działania wymierzone w polski przemysł okrętowy" podpisało się 54 posłów z klubów opozycyjnych -- BBWR-KPN, UW, UP, KPN, PPS oraz grupa posłów PSL. Czy wniosek uzyska wymaganą bezwzględną większość zależeć będzie od posłów największego klubu opozycyjnego Unii Wolności iod tego, jak zachowa się PSL.
Andrzej Gąsienica-Makowski (BBWR) , inicjator wniosku, twierdzi, że tym razem ma on szansę uzyskać wymaganą większość. -- Ma szansę, jeśli Unia Wolności będzie chciała się przypodobać Stoczni Gdańskiej, zacierając ślady po swojej działalności z okresu,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta