"Jak urzędnicy URM tanio kupili ziemię"
Do redakcji
"Jak urzędnicy URM tanio kupili ziemię"
Stanowisko Biura Kontroli Urzędu Rady Ministrów w sprawie zarzutów i spraw podniesionych w opublikowanym przez "Rzeczpospolitą" artykule "Jak urzędnicy URM tanio kupili ziemię" (nr 114 z 17 maja 1996 r. ).
Biuro przedstawia niniejsze stanowisko, upoważnione ustaleniami i wynikami postępowania kontrolno-wyjaśniającego, przeprowadzonego na polecenie ministra-szefa Urzędu Rady Ministrów p. Leszka Millera.
1. Wniosek b. podsekretarza stanu w URM p. Jana Zagajewskiego (z listopada 1994 r. ), skierowany do kierownika Urzędu Rejonowego w Warszawie o wygaszenie zarządu URM nad gruntem o powierzchni 18 329 mkw. -- kontrola ocenia jako trafny. Powyższą opinię uzasadniają:
-- Dyspozycja miejscowego planu ogólnego zagospodarowania m. st. Warszawy (zatwierdzonego przez Radę m. st. Warszawy 28 września 1992 r. ) stanowiąca, że nieruchomość położona jest w obszarze "strefy mieszkaniowo-usługowej". Podkreślenia wymaga, że na terenie, którego elementem był grunt o pow. 18 329 mkw. Gospodarstwo Pomocnicze URM prowadziło działalność, która nie była w pełni zgodna z przeznaczeniem terenu, ustalonym planem zagospodarowania przestrzennego.
-- Fakt, że wzwiązku z przewidywaną reformą administracji centralnej, zakres działania Gospodarstwa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta