Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Głosujemy 21 listopada

28 września 2010 | Prawo | Michał Cyrankiewicz

Kandydat na radnego musi najpierw pojawić się na odpowiedniej liście, która następnie jest zgłaszana przez komitet wyborczy

Komitety wyborcze utworzone przez partie polityczne, organizacje społeczne oraz wyborców mogą zgłaszać kandydatów do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw do 22 października. Z kolei kandydaci na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast będą rejestrowani jeszcze przez kolejne pięć dni, do 27 października.

Do rad i sejmików

Prawo zgłaszania list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin (powiatów i sejmików województw) przysługuje komitetom wyborczym, które otrzymały od Państwowej Komisji Wyborczej (komisarza wyborczego) postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych. Komitety wyborcze mogą być tworzone przez partie polityczne, organizacje społeczne oraz przez co najmniej pięciu wyborców (komitety wyborcze wyborców).

Kandydaci na radnych zgłaszani są w formie list, odrębnie dla każdego z okręgów wyborczych. Za listę kandydatów uważa się także zgłoszenie jednego kandydata w okręgu wyborczym w gminie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8738

Spis treści
Zamów abonament