Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie przeniosą już tych mistrzostw do Krakowa

14 maja 2009 | Euro 2012 | Paweł Wilkowicz

Euro 2012 w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Kraków przyjął decyzję UEFA z niedowierzaniem, Chorzów mógł się jej spodziewać. Na pocieszenie zostały im obietnice rządu, że inwestycje związane z mistrzostwami nie będą wstrzymane

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nawet nie drgnął, gdy Michel Platini w Bukareszcie odczytywał z kartki, że „miasta rezerwowe, Kraków i Chorzów, zostają odrzucone”.

Poproszony chwilę później o pierwszy komentarz rzucił ironicznie: – Dla mnie to jest zupełnie naturalne, przecież Kraków jest najlepiej przygotowany.

Minister dziękuje

Potem, coraz bardziej zdenerwowany, Majchrowski mówił: – Znam już decyzję UEFA, mam nadzieję, że poznam też uzasadnienie. Prawdziwe uzasadnienie. Bo rozumiem, że Kraków nie jest atrakcyjny turystycznie, nie ma hoteli, to nie tam stoi stadion, który skończymy w czerwcu 2010. To wszystko zadecydowało, tak?

Zakłopotany niezręczną sytuacją minister sportu Mirosław Drzewiecki odpowiadał mu: – Oczywiście, że Kraków jest atrakcyjny. Dziękuję panu i przedstawicielom Chorzowa za to, co zrobiliście, starając się o Euro. I obiecuję w imieniu rządu, że zaplanowane w waszych miastach inwestycje nie zostaną odwołane.

17 lat minęło od ostatnich ME organizowanych na mniej niż ośmiu stadionach. Ale wówczas, w finałach ME w Szwecji, grało tylko osiem drużyn

Na podeście ustawionym w Centrum Olimpijskim w Warszawie stanęli po ogłoszeniu decyzji prezydenci wszystkich miast ubiegających się o Euro 2012. Minister sportu ustalenia UEFA znał już wcześniej, ale zobowiązał się do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8317

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament