Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz więcej śmierci na drogach

19 listopada 2011 | Życie Warszawy | Marek Kozubal Monika Górecka-Czuryłło
Symulacja wypadku z ofiarami w Al. Jerozolimskich
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Rzeczpospolita
Symulacja wypadku z ofiarami w Al. Jerozolimskich
Najwięcej ofiar wypadków było na Mokotowie i w Śródmieściu. Niebezpiecznie jest też na ulicach Woli. Najmniej poszkodowanych w wypadkach odnotowano w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy w Wilanowie, Wesołej i Rembertowie.  W stolicy najwięcej wypadków było w lutym. Na Mazowszu liczba ok. 500 kolizji utrzymuje się na podobnym poziomie od maja do października. Najmniej jest ich w grudniu.
źródło: Życie Warszawy
Najwięcej ofiar wypadków było na Mokotowie i w Śródmieściu. Niebezpiecznie jest też na ulicach Woli. Najmniej poszkodowanych w wypadkach odnotowano w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy w Wilanowie, Wesołej i Rembertowie. W stolicy najwięcej wypadków było w lutym. Na Mazowszu liczba ok. 500 kolizji utrzymuje się na podobnym poziomie od maja do października. Najmniej jest ich w grudniu.

Policja bije na alarm, bo wzrasta liczba ofiar wypadków. Mundurowi już nie tylko rozdają ulotki, ale zamykają w centrum miasta ulicę i pokazują skutki brawury kierowców.

Alejami Jerozolimskimi na wysokości Dworca Śródmieście z dużą prędkością jedzie czarne bmw. Kierowca wpada w poślizg, potrąca trzy osoby. Otwiera drzwi i zataczając się, wychodzi z auta. Jest pijany.

Na miejsce przyjeżdżają ratownicy na motocyklach, po chwili policjanci, straż pożarna i karetka. Aleje zostają zamknięte. W wypadku giną Zofia, babcia, która poszła na zakupy, Paweł –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9085

Wydanie: 9085

Spis treści
Zamów abonament