Malta: w pół drogi do Europy
Malta: w pół drogi do Europy
Dzięki temu, że w swoim czasie rząd Malty złożył w Brukseli wniosek o jej przyjęcie do Unii Europejskiej, kampania przed sobotnimi wyborami parlamentarnymi bardzo zyskała na wyrazistości. Gdyby nie to, kandydaci do parlamentu i przywódcy partyjni prawdopodobnie jak zwykle przerzucaliby się uwagami ma temat ważnych dla obywateli, ale mało oryginalnych spraw, takich jak oświata, służba zdrowia czy ochrona socjalna.
Premier Eddie Fenech Adami, który przed miesiącem zdecydował się na rozwiązanie parlamentu na pół roku przed końcem kadencji, liczy na to, że jego ugrupowanie -- prawicowa Partia Narodowa -- zdoła wygrać wybory po raz trzeci z rzędu. Wyborcy, jego zdaniem, docenią fakt, iż sytuacja gospodarcza Malty jest bardzo dobra (szybkie tempo wzrostu, niska inflacja i bezrobocie) , a starania o członkostwo w Unii i udział w NA-TO-wskim programie "Partnerstwo dla pokoju" otwierają przed krajem nowe perspektywy.
Rzadko się zdarza, by sztandarowym tematem wyborczym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta