Kandydaci z marginesu
Hagelin popiera medytację transcendentalną, Browne chce legalizacji narkotyków i prostytucji, Philips zamierza wycofać Stany Zjednoczone z ONZ i NATO
Kandydaci z marginesu
W cieniu rywalizacji Billa Clintona i Boba Dole'akampanię wyborczą prowadzi 21 innych kandydatów na prezydenta USA. Wśród nich tylko Ross Perot i Ralph Nader są na tyle znani, że ich wysiłki budzą jakiekolwiek zainteresowanie środków masowego przekazu. Pozostali muszą ciężko pracować na swoje pięć minut w mediach. Nie mając żadnych szans na zwycięstwo, wierzą, że ich idee już wkrótce zmienią oblicze Ameryki.
Bezpośrednio po telewizyjnych debatach dwóch głównych kandydatów CNN nadawała rozmowę Larry'ego Kinga z Rossem Perotem, wykluczonym z udziału w dyskusjach Clintona i Dole'a. Aby było sprawiedliwie, CNN transmitowała potem ze swego studia kolejną debatę, w której brali udział czterej inni kandydaci: Ralph Nader, Harry Browne, John Hagelin i Howard Philips. Była to jedna z nielicznych okazji do zaprezentowania się tych polityków szerszemu gronu wyborców, przy czym trzeba pamiętać, że oglądalność CNN nie przekracza kilku procent gospodarstw domowych w USA.
Nocleg z bezdomnym
Amerykański system polityczny dyskryminuje kandydatów z marginesu. Nie dysponując wielkimi funduszami na telewizyjne kampanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta