Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z dokumentami możesz się nie spieszyć

02 lutego 2012 | Prawo i praktyka | Grażyna Ordak

Dopiero za 14 miesięcy pojawią się pierwsze świadectwa pracy potwierdzające dwuletnie zatrudnienie terminowe pod rządami znowelizowanych przepisów

- Mam pracowników, którzy przepracowali 24 miesiące na podstawie umowy na czas określony, i od razu po nich zostali w grudniu ubiegłego roku zatrudnieni na czas nieokreślony. Czy miałam obowiązek wydać im świadectwo pracy, jeżeli o to nie prosili? – pyta czytelniczka.

To pytanie wiąże się ze zmienionymi przepisami odnoszącymi się do wystawiania świadectwa pracy, które obowiązują od 21 marca 2011 r. (nowelizacja kodeksu pracy z 5 stycznia 2011 r., DzU nr 36, poz. 181, dalej nowelizacja).

To nie te regulacje

Zmodyfikowane regulacje określają wymóg wydawania tego dokumentu w razie zaangażowania podwładnego na okres próbny, na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy. Zgodnie z obecnym art. 97 § 11 k.p., jeżeli pracownik pozostaje w zatrudnieniu u tego samego szefa, trzeba mu wydać świadectwo obejmujące zakończone okresy wykonywania zadań na podstawie takich angaży, zawartych w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9147

Wydanie: 9147

Spis treści
Zamów abonament