Polowanie z nagonką
Krajowe firmy budowlane na rynku niemieckim
Polowanie z nagonką
Powtarzające się konflikty pomiędzy władzami niemieckimi a polskimi firmami budowlanymi spowodowały, że Ministerstwo Współpracy Gospodarczej z Zagranicą wypracowało system rozdziału kontyngentu, który umożliwia wykorzystanie go "pod pułap" iuniknięcie niebezpieczeństwa ponownego przekroczenia liczby pracowników polskich na kontraktach w RFN. Urzędnicy niemieccy, pracujący w sieci instytucji podlegającej federalnemu urzędowi pracy (BFA) w Norymberdze, ze swojej strony wprowadzili jednak nowe ograniczenia oraz dodatkowe restrykcje formalno-kontrolne, w wyniku których realizacja umowy o dzieło stała się organizacyjnie bardzo trudna, ekonomicznie prawie nieopłacalna, a formalnie czasem wręcz niemożliwa.
Lista przeszkód
Wysokie opłaty za zezwolenia na pracę, rejony wyłączone z możliwości prowadzenia kontraktów, kwotowanie wbudownictwie, stosowanie zasady skróconego czasu pracy i inne nie wyczerpują listy przeszkód, na które trafiają przedsiębiorcy polscy w Niemczech. Dalsze problemy sprawiają długie, uciążliwe i nierzadko...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta