Niesmak pozostał

04 kwietnia 2012 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Leo Messi – 51 goli w Lidze Mistrzów, 14 – w obecnym sezonie tych rozgrywek

Barcelona wygrała z Milanem 3:1. Włosi mają pretensje o karnego

Jeśli w 2008 roku narzekaliśmy na rzut karny podyktowany przez Howarda Webba w ostatniej minucie meczu Polska – Austria, teraz powinniśmy doskonale rozumieć kibiców Milanu. Alessandro Nesta rzeczywiście trzymał za koszulkę Sergio Busquetsa, być może delikatnie pomógł mu stracić równowagę, ale tego rodzaju fauli przy rzutach rożnych jest mnóstwo i zazwyczaj przechodzą niezauważone. Tym bardziej że piłka doleciała do pola karnego kilka metrów dalej.

Holenderski sędzia Bjoern Kuipers nie wahał się nawet chwili, a żeby dodać swojej decyzji powagi, dał jeszcze Neście i Clarence'owi Seedorfowi po żółtej kartce za protestowanie. Leo Messi się nie pomylił i Barcelona prowadziła już 2:1. Była 41. minuta, piłkarze Milanu do końca pierwszej połowy, zamiast grać, kręcili głowami, nie dowierzając w to, co się stało.

Milan miał na ten mecz plan i być może gdyby nie aptekarska...