Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy w firmie jest dwóch głównych księgowych

05 lipca 2012 | Prawo i praktyka | Grzegorz Orłowski

Jeśli zakład łączy się z drugim, wiele stanowisk się dubluje. Lepiej więc wcześniej ocenić pracowników i uczciwie przyznać, który z nich w nowym przedsiębiorstwie nie znajdzie miejsca

Przejście części lub całości zakładu na nowego pracodawcę to jedna z najlepiej opisanych i sprawdzonych w praktyce instytucji prawa pracy. Mimo to stawia ciągle wyzwania i wywołuje nowe wątpliwości.

Przykładem może być łączenie firm. Przyjmuje to zróżnicowane formy (np. łączenie się spółek przez inkorporację, tj. przeniesienie całego majątku jednej spółki do innej, łączenie przez przeniesienie majątków łączących się spółek do nowej, specjalnie w tym celu utworzonej itp.).

Ochrona załogi

Przyczyny takich przekształceń są bardzo zróżnicowane i na ogół wiążą się z celami biznesowymi. Niezależnie jednak od tego w każdym wypadku połączenia mamy do czynienia z transferem zakładu na nowego pracodawcę i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9275

Wydanie: 9275

Spis treści
Zamów abonament