Cyfrowa diwa, czyli pierwszy dźwięk przyszłości
Jej koncerty oglądają rzesze. W repertuarze ma setki piosenek. Jest śliczna, młoda i nigdy się nie zestarzeje.
Jej koncert w Tokio oglądało przez Internet ponad 160 tys. ludzi. Trwał prawie trzy godziny, podczas których gwiazda wielokrotnie, w ułamku sekundy, zmieniała stroje i bez najmniejszych śladów znużenia tańczyła, śpiewała i rozbawiała publiczność. Hatsune Miku jest 16-letnią dziewczyną o długich, patykowatych nogach (zawsze w krótkiej spódniczce) i z długimi prawie do ziemi niebieskimi włosami.
I jest całkowicie wirtualna.
Miku nie jest nawet robotem. To twór niematerialny – połączenie wyrafinowanego syntezatora głosu z kreskówkową postacią. Na koncertach jest wyświetlana na scenie jako trójwymiarowy hologram. Ale to wystarczy, aby mieć prawdziwych fanów – takich jak najzupełniej prawdziwa Miley Cyrus. Albo Justin Bieber. A nawet lepszych – bo każdy fan może mieć Hatsune Miku tylko dla siebie. Wystarczy od firmy Crypton Future Media kupić specjalne oprogramowanie, aby samodzielnie stworzyć dla niej piosenki, a nawet teledysk z nią w roli głównej.
„Jest trochę jak bogini. Ma elementy ludzkie, ale wychodzi poza ograniczenia człowieka. Jest wspaniałą gwiazdą pop epoki posthumanizmu" – można przeczytać na stronie internetowej jednego z tysięcy fanklubów gwiazdy. Hatsune Miku można przetłumaczyć jako „pierwszy dźwięk przyszłości".
Głosu cięcie gięcie
Bijąca dziś rekordy popularności...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta