Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzeci akt życia Michaela Douglasa

04 maja 2013 | Kultura | Barbara Hollender
Michael Douglas w swoim najnowszym wcieleniu ekranowym jako ekscentryczny Liberace
źródło: EAST NEWS
Michael Douglas w swoim najnowszym wcieleniu ekranowym jako ekscentryczny Liberace

Słynny aktor pokonał raka i wraca na festiwal do Cannes z filmem „Behind the Candelabra”. Wcielił się w nim w showmana i pianistę Liberace

Ma za sobą trudny czas. W 2010 roku narzekał na powracające przeziębienia, chrypę, ból gardła. Przepisywane kuracje antybiotykowe nie pomagały. Po ponad pół roku postawiono diagnozę: rak gardła. W zaawansowanym stadium.

Lekarze nie dawali Michaelowi Douglasowi wielkich szans. Jego żona Catherine Zeta-Jones otwarcie oskarżała ich o zaniedbania. On sam zachował spokój: – Do nikogo nie mam pretensji – powtarzał.

W szczerym wywiadzie telewizyjnym, jakiego udzielił Davidovi Lattermanowi, opowiedział o swojej chorobie. – Można coś dla ciebie zrobić? – spytał dziennikarz, na co aktor odpowiedział: – Po prostu trzymaj kciuki. A w prasie co jakiś czas pojawiały się jego zdjęcia: wymizerowanego, z pomarszczoną twarzą, włosami przerzedzonymi po chemii.

Walczył jednak i pokonał raka, ale potem przyszły problemy rodzinne. Starszy syn trafił do więzienia za posiadanie narkotyków. Żona Catherine Zeta-Jones, która wspierała go w czasie choroby, wpadła w depresję i sama znalazła się w szpitalu.

Dziś jest lepiej. Douglas co miesiąc musi stawiać się w klinice na kontrolne badania, ale – jak mówi – nie jest to wygórowana cena za zdrowie. Zdementował plotki o kryzysie małżeńskim, pokazując się z żoną na kilku imprezach. Ona zagrała w ostatnim roku w trzech filmach, a niebawem Douglasa zobaczą uczestnicy festiwal w Cannes w „Behind the Candelabra". Dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9527

Zamów abonament