Kiedy zamówienie uzupełniające dla firmy
Po wygraniu przetargu podstawowego. Gdy było przewidziane w ogłoszeniu. Tylko dla dotychczasowego wykonawcy
Zamówienie z wolnej ręki jest niekonkurencyjnym trybem wyłonienia przedsiębiorcy – kontrahenta przez zamawiającego. Mimo to, jest drugim (po przetargu nieograniczonym) pod względem częstości stosowania trybem udzielania zamówień publicznych w Polsce. Uczestniczy w nim tylko jeden przedsiębiorca-wykonawca, z którym negocjuje się umowę. Nie występuje w nim zatem instytucja oferty. Ze względu na niekonkurencyjny charakter, prawo zamówień publicznych (p.z.p.) ogranicza możliwość zastosowania zamówienia z wolnej ręki do sytuacji wyraźnie przewidzianych w ustawie. Jedną z nich jest udzielanie właśnie zamówień uzupełniających.
Pomimo nazwy zamówienie uzupełniające jest odrębnym i samodzielnym zamówieniem, dla którego zawierana jest nowa umowa po jej wynegocjowaniu przez strony. Niemniej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta