Warto mówić jednym głosem
Okrągły stół polskiego golfa po raz drugi odbył się z inicjatywy PGA Polska. Główny wniosek: więcej promocji i wiedzy o korzyściach z tej gry, mniej podatków i negatywnych stereotypów.
Środowisko golfowe, choć zima blisko, nie zasypia gruszek w popiele. W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbył się, rok po pierwszym, drugi okrągły stół polskiego golfa. Zebrali się przedstawiciele wszystkich sił, które mogą wpłynąć na to, że niezmiernie popularny w skali światowej sport zdobędzie uznanie także nad Wisłą.
Oblicze golfa, mającego po wskrzeszeniu już 20-letnią powojenną tradycję, tworzą dziś liczne środowiska i organizacje: od Polskiego Związku Golfa i PGA Polska (Stowarzyszenia Instruktorów Golfa) – zajmujących się pracą od podstaw, po PKOl (bo to znów sport olimpijski), Ministerstwo Sportu, właścicieli pól golfowych oraz sponsorów i media. W każdej z tych grup jest nieco inne spojrzenie na stary szkocki sport, ale znaleźć wspólnotę idei można.
Ludzi golfa w Polsce łączy przekonanie, że warto rozwijać ten sport, warto inwestować w infrastrukturę, w rekreacyjną grę amatorów w każdym wieku i rozwój sportowy młodych ludzi, który prowadzić ich może nawet na olimpiadę.
Aby golf stał się sportem masowym, musi przejść tę samą drogę, którą przechodził w innych krajach – z fazy pospolitego ruszenia grupy entuzjastów do fazy profesjonalizacji, którą zapewnią odpowiednie schematy organizacyjne oraz solidne źródła finansowania.
Głos z Binowa
Profesjonalizacja stała...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta