Mamy plan długofalowy
Rozmawiamy z ponad setką przedsiębiorstw. Polskie firmy mogłyby dostarczać elementy radaru i stanowiska dowodzenia oraz zająć się integracją poszczególnych części systemu do patriotów – mówi przedstawiciel koncernu Raytheon.
Rz: Czy Raytheon spodziewa się zrobić dobry biznes w Polsce?
Oczywiście. Już pracujemy z szeregiem partnerów w Polsce. Raytheon ma duże doświadczenie w rozwijaniu partnerstwa na lokalnych rynkach. Mamy nadzieję, że rozwiniemy takie same długofalowe relacje z polskim przemysłem.
Z jakimi państwami współpracujecie?
Chociażby z Japonią, ale też z Niemcami, w których jesteśmy obecni od ćwierć wieku. Nasza współpraca z miejscowym przemysłem zawsze ma charakter długoterminowy. Nie jest tak, że wdrażamy jeden program i znikamy.
To jaka jest biznesowa propozycja Raytheona dla Polski?
Kooperacja w produkcji i wdrażaniu systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot.
Kooperacja na jakim poziomie?
Chcemy, by wkład polskiego przemysłu w budowę systemu wynosił 50 proc. Już od ponad pół roku badamy możliwości waszych fabryk w tym zakresie. Chcemy je dobrze zrozumieć, podobnie jak chcemy zrozumieć potrzeby waszego przemysłu. Rozmawialiśmy z ponad setką firm. Z Bumarem Elektroniką i z bydgoskim Teldatem już podpisaliśmy porozumienia dotyczące wspólnej pracy nad radarem systemu Patriot. Jak widać, bardzo metodycznie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta