Nierówna gra o ciepłe kaloryfery w Szczecinie
Śrubowane przez unijnych urzędników normy dotyczące emisji przemysłowych komplikują sytuację ekonomiczną polskich elektrowni i elektrociepłowni.
Od początku 2016 r. większość bloków energetycznych wytwarzających prąd i ciepło nie będzie ich spełniać. Receptą są inwestycje polegające na zastąpieniu starych jednostek nowymi lub też modernizacja istniejących.
Szczecin jest jednym z miast, w których trwa dyskusja, jak w tej sytuacji zapewnić mieszkańcom stabilne dostawy ciepła oraz energii w rozsądnej cenie. W rozmowach uczestniczą: Polska Grupa Energetyczna (PGE) – która kontroluje Elektrownię Pomorzany, największego producenta ciepła dla Szczecina – Szczecińska Energetyka Cieplna (SEC; spółka należąca do niemieckiego E.ON, będąca właścicielem sieci dystrybucyjnej oraz Ciepłowni Rejonowej Dąbska) oraz prezydent Szczecina Piotr Krzystek....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta