Ile miesięcy nauczania, tyle pieniędzy na wakacje
Nauczycielom przysługuje świadczenie urlopowe, które nie zależy od sytuacji osobistej czy materialnej pedagoga. Ważny jest tylko wymiar czasu pracy i okres zatrudnienia w roku szkolnym.
Zgodnie z art. 53 ust. 1a ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta nauczyciela (tekst jedn. DzU z 2014 r., poz. 191 ze zm.) nauczycielom należy się świadczenie urlopowe. Nie muszą składać wniosku, aby je otrzymać.
Prawo do tego świadczenia oraz jego wysokość nie zależą od sytuacji życiowej, rodzinnej czy materialnej pedagoga. Potwierdza to pismo Izby Skarbowej w Poznaniu z 8 października 2010 r. (ILPB2/415-810/10-6/AP).
Dla kogo...
Świadczenie otrzymują zarówno nauczyciele świadczący pracę, jak i przebywający na zwolnieniu lekarskim, urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, wychowawczym, ojcowskim i dla poratowania zdrowia.
Przykład
Nauczycielka gimnazjum zatrudniona na czas nieokreślony w pełnym wymiarze zajęć od 12 listopada 2014 r. do 10 maja 2015 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, a od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta