Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na piśmie tylko do celów dowodowych

15 października 2015 | Praca i ZUS | Ewa Drzewiecka

Brak pisemnej formy umowy szkoleniowej nie oznacza jej nieważności. Lepiej jednak uregulować wzajemne zobowiązania na papierze, szczególnie gdy szef chce,
aby pracownik odpracował inwestycję w jego naukę.

Umowę szkoleniową należy zawrzeć na piśmie do celów dowodowych (art. 1034 § 1 k.p.). Forma pisemna nie jest zastrzeżona pod rygorem nieważności, tak samo jak jej zmiany. Strony mogą jednak zdecydować, że wszelkie zmiany umowy zawartej na piśmie wymagają formy pisemnej.

Z powyższego wynika, że jeśli pracodawca zamierza zobowiązać podwładnego do pozostawania w zatrudnieniu po ukończeniu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, powinien zawrzeć umowę szkoleniową. Jeśli nie zostanie zawarta w formie pisemnej, pracodawca nie ma prawa zobowiązać pracownika do pozostania w zatrudnieniu.

W przepisach nie wskazano przy tym terminu zawarcia umowy. Do celów praktyki, w związku z prowadzeniem negocjacji z pracownikiem, wskazane jest jej nawiązanie przed rozpoczęciem przez podwładnego podnoszenia kwalifikacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10270

Wydanie: 10270

Spis treści
Zamów abonament