Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Starosta nie odmówi wpisu wspólnoty do ewidencji

08 grudnia 2015 | Administracja | Renata Krupa-Dąbrowska

Członkowie wspólnoty gruntowej 
nie powinni płacić za wieloletnie zaniechania władz lokalnych, które doprowadziły do tego, że do tej pory wspólnota nie ma uregulowanej sytuacji prawnej.

Do starostwa wpłynął wniosek zarządu spółki powołanej dla zagospodarowania wspólnoty gruntowej o ujawnienie w operacie ewidencyjnym osób uprawnionych do udziału w tej wspólnocie. Do wniosku dołączono wykaz tych osób (287). Zawierał on również dane o powierzchni gospodarstw każdej z tych osób, ale bez wskazania przysługujących im udziałów we wspólnocie.

Starosta dopatrzył się we wniosku braków formalnych i zażądał od spółki ich usunięcia. Spółka miała przedłożyć: statut spółki zarządzającej wspólnotą gruntową, zatwierdzony przez właściwego miejscowo wójta; aktualny wykaz osób uprawnionych do udziału we wspólnocie oraz obszar ich gospodarstw oraz wielkość przysługujących im udziałów. Spółka przesłała staroście kserokopię statutu, ale nie była w stanie przedstawić aktualnego wykazu osób uprawnionych do udziału we wspólnocie gruntowej oraz podać wielkości przysługujących im udziałów. Z tych powodów starosta odmówił aktualizacji w ewidencji gruntów i budynków danych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10315

Wydanie: 10315

Spis treści
Zamów abonament