Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można w e-mailu żądać udzielenia informacji publicznej

08 grudnia 2015 | Administracja

Pracownicy urzędu gminy nie mieli prawa żądać podania danych adresowych od osoby, która e-mailem wystąpiła o udzielenie informacji publicznej.

Czego dotyczył spór

W lipcu 2015 r. do urzędu gminy wpłynął drogą elektroniczną wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej umowy o dofinansowanie projektu. Jako sposób i formę udostępnienia informacji wnioskodawczyni wskazała „wersję elektroniczną/skan". I wnosiła o przesłanie jej pocztą elektroniczną pod wskazany adres e-mailowy.

Na początku sierpnia pracownik urzędu pismem przesłanym drogą elektroniczną zwrócił się o podanie danych adresowych wnioskodawczyni. Kobieta nie udzieliła odpowiedzi, złożyła natomiast skargę do sądu administracyjnego na bezczynność wójta w zakresie udostępnienia informacji publicznej. W jej ocenie kwestia, na co wydatkowane są środki z budżetu gminy, stanowi informację publiczną. Zatem są nią...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10315

Wydanie: 10315

Spis treści
Zamów abonament