Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gminna impreza integracyjna bez podatku

08 grudnia 2015 | Administracja | Grzegorz 
Grochowina
Grzegorz  Grochowina
źródło: materiały prasowe
Grzegorz Grochowina

Pracownicy gminy, którzy wezmą udział 
w organizowanej przez nią imprezie integracyjnej, nie zapłacą PIT.

Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy rozstrzygnął w interpretacji z 20 października 2015 r. (ITPB2/4511-767/15/RS) kwestię rozliczenia nieodpłatnych świadczeń dla pracowników jednostki samorządu terytorialnego.

Z pytaniem zwróciła się gmina, która zamierza zorganizować spotkanie integracyjne (biesiadę) dla wszystkich uprawnionych pracowników. Spotkanie ma na celu integrację załogi i poprawienie relacji służbowych. Pracodawca chce w ten sposób polepszyć atmosferę w pracy, co przełoży się na lepszą wydajność. Impreza będzie miała charakter ogólnodostępny. Wszyscy zostaną zaproszeni, ale udział w spotkaniu będzie dobrowolny.

Koszty imprezy zostaną pokryte ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. W jego regulaminie zapisano, że środki z ZFŚS mogą być przeznaczone na dofinansowanie różnych form działalności socjalnej organizowanej przez pracodawcę na rzecz osób uprawnionych, m.in. w zakresie działalności sportowo-rekreacyjnej, w tym biesiady. Dofinansowanie odbędzie się na wniosek pracowników, po wyliczeniu kosztów na jednego uczestnika, na podstawie kryteriów socjalnych i tabeli wysokości dofinansowania. Wysokość dofinansowania uzależniona będzie od osiągniętych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10315

Wydanie: 10315

Spis treści
Zamów abonament