Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zasobem nieruchomości gospodaruje zarząd

08 grudnia 2015 | Administracja

Wycena

Rada powiatu nie może ingerować w prawa zarządu do zaciągania zobowiązań dotyczących realizacji zadań związanych z gospodarowaniem nieruchomościami mających pokrycie w ustalonych w uchwale budżetowej kwotach wydatków.

Rada powiatu trzebnickiego podjęła uchwałę wyrażającą zgodę na zaciągnięcie przez zarząd zobowiązania na sporządzenie operatu szacunkowego jednej z działek należących do tego samorządu. Nieważność tej uchwały stwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu. Uznała bowiem, że rada powiatu podjęła ją po pierwsze bez podstawy prawnej, a po drugie z przekroczeniem swoich kompetencji.

– Stosownie do przepisów ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami powiatowym zasobem nieruchomości gospodaruje zarząd. Gospodarowanie zaś polega w szczególności na przygotowaniu opracowań geodezyjno – prawnych i projektowych, dokonywaniu podziałów oraz scaleń i podziałów nieruchomości, a także wyposażania ich w miarę możliwości, w niezbędne urządzenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10315

Wydanie: 10315

Spis treści
Zamów abonament