Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

08 grudnia 2015 | Ekonomia

Surowce

∑ „Prezydent Rosji Władimir Putin myśli strategicznie, a Niemcy w najlepszym razie są naiwni. Gazociąg Nord Stream 2 to kiepski pomysł" – napisał szwedzki dziennik „Dagens Nyheter". To pierwszy tak ostry komentarz w Szwecji dotyczący tego projektu. Autor przypomina, że na otwarciu kolejnych nitek Nord Stream Ukraina może stracić 2 mld euro opłat transferowych. Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zaapelował do UE o ostre podejście do rozbudowy gazociągu Nord Stream. Mówił, że projekt powinien zostać powstrzymany.

—ak, pap

∑ PGNiG rozpoczęło we wschodnich Niemczech w landzie Brandenburgia wiercenia poszukiwawcze ropy naftowej i gazu – podała firma. PGNiG przeznaczy na projekt 10 mln euro do połowy 2016 r.

—ak

Transport

∑ Przebudowa Nabrzeża Rumuńskiego oraz intermodalnego terminalu kolejowego w porcie w Gdyni ma zwiększyć możliwości przeładunkowe portu oraz jego konkurencyjność w rejonie Morza Bałtyckiego. Wartość obu inwestycji to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10315

Wydanie: 10315

Spis treści
Zamów abonament