Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

22 lutego 1997 | Ekonomia | PR

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Zgoda na europodatek Włoch

Włochy mogą użyć całość wpływów z nadzwyczajnego europejskiego podatku dochodowego do zmniejszenia swego deficytu budżetowego i zwiększenia swych szans zakwalifikowania do unii walutowej. Proponowany podatek jest zgodny z zasadami księgowania UE -- uznał europejski urząd statystyczny Eurostat. Włosi zamierzają uzyskać 3, 5 bln ITL w ramach europodatku, który będzie stanowić 0, 19 proc. PKB. Wpływy z niego oraz z podatku od funduszy płac pozwolą zmniejszyć deficyt budżetowy o 0, 6 proc. W Rzymie przyjęto z zadowoleniem decyzję z Brukseli; zapowiedziano ogłoszenie za kilka dni zrewidowanych rachunków państwa na lata 1992-6.

Mniejszy wzrost produkcji w UE

Produkcja przemysłowa w krajach UE wzrosła w 1996 r. zaledwie o 0, 3 proc. , podczas gdy rok wcześniej o 3, 5 proc. -- podał wstępnie Eurostat. Najlepiej wypadła Holandia niemal podwajając swój wynik, z 2, 4 do 4, 4 proc. Spadek produkcji zanotowano we Włoszech o 2, 3 proc. oraz w Hiszpanii i Luksemburgu po 0, 9 proc.

Umowa o środkach dla "banku biedaków" FIDA

Kraje członkowskie Międzynarodowego Funduszu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1002

Spis treści
Zamów abonament