Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

22 lutego 1997 | Moje Pieniądze | TŚ

Informacje

Który z funduszy inwestycyjnych wybrać, by powierzyć mu swe pieniądze? Amerykanie, którzy mają największą praktykę w tej materii twierdzą, że największym błędem jest stosowanie w tym wypadku tylko jednego kryterium, którym jest wybór na podstawie wzrostu za ostatni rok. Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Przed dwoma tygodniami przekonywałem państwa, że jedną z najlepszych form długoterminowego lokowania wolnych pieniędzy są fundusze inwestycyjne. Podałem przykladową strategię inwestowania w czasie hossy i opisałem wiele z możliwych czynników ryzyka. Dziś chciałbym pokusić się o odpowiedź na kluczowe pytanie -- jak wybierać fundusz.

W tekście opublikowanym w "Rz" z 8-9 lutego zwracałem uwagę, że warto budować portfel złożony z jednostek uczestnictwa funduszy różnego typu, gdyż w ten sposób zmniejszamy nasze ryzyko. Wyraziłem też pogląd, że ze względu na możliwość unikania opłat manipulacyjnych (prowizji) przy przenoszeniu środków z funduszu jednego typu do funduszu innego typu warto portfel budować na bazie funduszy z jednej rodziny.

Zapewnienie sobie powyższej możliwości nie zawsze jest jednak możliwe, zwłaszcza gdy chcemy dostosować się do przedstawionych niżej kryteriów.

Określ ryzyko, jakie akceptujesz

Na wstępie uwaga ogólna -- wybierając fundusz należy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1002

Spis treści
Zamów abonament