Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatnik sporządzi remanent na dzień utraty prawa do ryczałtu

21 lipca 2016 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

Przedsiębiorca, który utracił prawo do opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego, powinien zrobić spis z natury posiadanych materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych.

- 7 lipca 2016 r. przedsiębiorca utracił prawo do stosowania opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego i zaprowadził podatkową księgę przychodów i rozchodów. Czy na dzień utraty prawa do stosowania ryczałtu ewidencjonowanego powinien sporządzić spis z natury posiadanych materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych? – pyta czytelniczka.

Stosownie do art. 22 ust. 1 ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (DzU nr 144, poz. 930 ze zm.), w razie utraty warunków do opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnik jest obowiązany, poczynając od dnia, w którym nastąpiła utrata tych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10502

Wydanie: 10502

Spis treści
Zamów abonament