Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elektroniczne oko fiskusa otwiera się z problemami

21 lipca 2016 | Prawo | Paweł Rochowicz

Ministerstwo Finansów znów zmieniło wymogi techniczne Jednolitego Pliku Kontrolnego. To nie ułatwia życia podatnikom – twierdzą eksperci.

Wprowadzaniu nowego modelu elektronicznych kontroli dla dużych firm towarzyszy sporo zamieszania. Wprawdzie ustawowe przepisy dotyczące tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego obowiązują od 1 lipca, ale wymogi techniczne wciąż się zmieniają. W środę 20 lipca opublikowano nową wersję specyfikacji interfejsów usług JPK. Ministerstwo Finansów przedstawiło kolejną próbną wersję internetowej bramki, za pomocą której można będzie przesyłać dane podatników do władz skarbowych.

Nie tylko ta zmiana spędza sen z oczu informatykom i osobom zajmującym się podatkami w dużych firmach. Najbardziej doskwiera brak czasu. Techniczne przepisy dotyczące oprogramowania dla celów JPK ukazały się późno, bo pod koniec czerwca. Tymczasem duże...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10502

Wydanie: 10502

Spis treści
Zamów abonament