Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Doręczenie na adres wpisany w rejestrze

26 lipca 2016 | Wakacyjny Poradnik Przedsiębiorcy | Anna Puszkarska

Minister rozwoju doręcza pisma przedsiębiorcy wpisanemu do CEIDG wyłącznie na adres do doręczeń podany we wpisie. Jeśli przedsiębiorca nie dokona zmiany wpisu, doręczenie pod dotychczasowym adresem wywoła skutek prawny.

Wprowadzone z dniem 19 maja 2016 r. modyfikacje wynikają z ustawy z 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (dalej: nowelizacja). Przewidziano w niej, że wpisowi do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) podlega m.in.:

- adres zamieszkania przedsiębiorcy,

- jego adres do doręczeń oraz

- adresy, pod którymi jest wykonywana działalność gospodarcza, w tym adres głównego miejsca wykonywania działalności i oddziału, jeżeli został utworzony.

Dodano regulację, zgodnie z którą przedsiębiorca ma obowiązek posiadać tytuł prawny do nieruchomości, których adresy podlegają wpisowi do CEIDG. Tego tytułu nie dołącza się do wniosku o wpis i jest on...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10506

Wydanie: 10506

Spis treści
Zamów abonament