Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kompleks przy Wiejskiej na razie się nie zamknie

26 lipca 2016 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Płot, oddzielający władzę od suwerena, szybko nie powstanie. Projekt szklanej przegrody nie spodobał się sejmowym władzom.

Ogrodzenie Sejmu miało być wykonane z antyrefleksyjnego szkła i mieć 225 cm wysokości. Koncepcja przewidywała, że bramy i furtki zostaną zbudowane z ażurowej stali. To najważniejsze dane parkanu, który chciała zbudować Kancelaria Sejmu.

W kwietniu wydawało się, że realizacja tej koncepcji nastąpi wkrótce. Kancelaria rozpisała wtedy konkurs na dokładny projekt. Dziś już wiadomo, że takie ogrodzenie nie powstanie. Prezydium Sejmu, czyli marszałek i jego zastępcy, nie zaakceptowało projektu. Oznacza to, że znów rozpocznie się dyskusja na temat płotu, która toczy się od 2006 r.

Wtedy parkan chciał postawić marszałek Ludwik Dorn z PiS. W budżecie kancelarii zarezerwowano na ten cel 2,6 mln zł. Powód? Z audytu służb...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10506

Wydanie: 10506

Spis treści
Zamów abonament