Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Irlandia wobec Brexitu

26 lipca 2016 | Publicystyka, Opinie | Charles Flanagan
źródło: materiały prasowe

Wielu z nas wciąż pamięta granicę między Wielką Brytanią a Irlandią: z punktami celnymi i kontrolnymi. Przywrócenie takich granic na naszej wyspie byłoby krokiem wstecz – pisze szef dyplomacji Irlandii.

Wynik niedawnego referendum dotyczącego kontynuacji członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej jest niepożądany i stanowi wielkie wyzwanie dla Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Rząd Irlandii, mimo że jest rozczarowany decyzją społeczeństwa brytyjskiego, w pełni ją respektuje.

My, Irlandczycy, swoją przyszłość widzimy oczywiście w Unii Europejskiej. Irlandzkie społeczeństwo, podobnie jak polskie, jest jednym z najbardziej pozytywnie nastawionych do Unii Europejskiej. Nie dzieje się tak bez powodu. Dzięki Unii Irlandia zyskała przestrzeń do rozwoju gospodarczego i społecznego po ponadstuletnim okresie niepełnego wykorzystywania swojego potencjału. Członkostwo dało nam dostęp do największego jednolitego rynku na świecie, a co ważniejsze, realny wpływ na zasady jego funkcjonowania. Pozwoliło też zdywersyfikować wymianę handlową i stworzyć nowoczesną gospodarkę opartą na wiedzy, która zapewnia lepiej płatną pracę coraz bardziej wykształconemu społeczeństwu. Dzięki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10506

Wydanie: 10506

Spis treści
Zamów abonament