Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W relacjach z lekarzami potrzeba przejrzystości

26 lipca 2016 | Nauka | Marcin Piasecki
Jerzy Toczyski, prezes GlaxoSmithKline w Polsce
źródło: materiały prasowe
Jerzy Toczyski, prezes GlaxoSmithKline w Polsce

Unikamy współpracy tam, gdzie rodzi się ryzyko wystąpienia konfliktu interesów – mówi Jerzy Toczyski, prezes GlaxoSmithKline w Polsce.

Rz: Opublikowaliście bardzo szczegółowe dane dotyczące współpracy GSK ze środowiskiem lekarskim w Polsce. Jaki macie w tym cel?

Jerzy Toczyski, prezes GSK w Polsce: To dowód, jak gruntowne zmiany w modelu współpracy z lekarzami wdrożyliśmy dwa lata temu. Zaprzestaliśmy angażowania lekarzy do promocji naszych leków, prowadzenia wykładów, nie sponsorujemy udziału lekarzy w zjazdach. Angażujemy ich wyłącznie na potrzeby szkoleń wewnętrznych i to widać z naszego raportu – w zeszłym roku zatrudniliśmy jedynie 13 lekarzy, wydając na ten cel 32 tys. złotych.

Nadal współpracujemy z organizacjami naukowymi, pacjenckimi, przekazujemy granty, darowizny. Tutaj poziom naszych wydatków jest podobny do innych firm. Na dużą skalę jesteśmy zaangażowani w badania kliniczne, Polska jest jednym z głównych krajów na świecie, w którym prowadzimy badania nad nowymi lekami.

Bardzo pryncypialnie podeszliście do wytycznych kodeksu przejrzystości organizacji Infarma, który nakazuje ujawnianie danych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10506

Wydanie: 10506

Spis treści
Zamów abonament