Z budynków będziemy korzystać jak z Ubera
Tuż po przebudzeniu biurowa aplikacja w telefonie sprawdza agendę spotkań i efektywnie planuje dzień pracy. Doradza najlepszą drogę do biura. Następnie łączy się z budynkiem, który rozpoznaje auto, i wskazuje miejsce parkingowe.
Michael Ewert
W biurze czeka na pracownika ulubiona kawa. Wchodząc, dostaje informację, przy którym biurku powinien usiąść, bo aplikacja wie, że od rana musi popracować w skupieniu.
Rezerwuje też salę do przeprowadzenia szkolenia dla zespołu. Budynek zadba o komfort podczas szkolenia, dostosowując temperaturę, moc oświetlenia i zamawiając jedzenie.
Zaskakujące? To nie jest scenariusz, na który musimy czekać. Część tych rozwiązań już istnieje: sensory, beacony, wykorzystanie danych z infrastruktury wi-fi, aplikacje naprowadzające użytkownika do poszczególnych osób lub miejsc w budynku, VR i AR.
Dobrym przykładem jest The Edge w Amsterdamie, okrzyknięty najinteligentniejszym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta