Spór ze szwedzkim kontrahentem można różnie rozwiązać
Polski przedsiębiorca i szwedzki partner biznesowy mogą zdecydować, które prawo będzie dla nich właściwe przy rozwiązywaniu powstałego między nimi sporu.
Szwecja znajduje się w dziesiątce państw, do których polscy przedsiębiorcy eksportują najwięcej. Dodatkowo zgodnie z raportem Banku Światowego Doing Business 2017, Szwecja została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu spośród 190 państw świata, co pozwala ocenić ją jako jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w naszym regionie do prowadzenia działalności gospodarczej.
Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Szwecją rośnie. Jest ona jednak bez porównania mniejsza niż z naszym największym partnerem handlowym – Niemcami. Niemniej, zgodnie z danymi wskazanymi w raporcie Doing Business 2017, Szwecja posiada bardzo dobrze rozwinięte otoczenie dla prowadzenia biznesu, co każe traktować wprowadzone w Szwecji rozwiązania jako godne zaufania oraz stabilne dla przedsiębiorców tam inwestujących. Zanim jednak polski przedsiębiorca rozpocznie swoją współpracę ze szwedzkim partnerem, z zasady powinien sprawdzić jego wiarygodność.
Sprawdź partnera
Nieodłącznym elementem zawierania nowych kontraktów jest sprawdzenie wiarygodności przyszłego partnera biznesowego. Niewielki rekonesans może uchronić przed oszustami czy bankrutami, pozwala uniknąć straty pieniędzy, zszarganych nerwów i wieloletnich procesów sądowych. Niewątpliwie najprostszą i najwygodniejszą metodą jest zlecenie tego osobie, która nie tylko zna język szwedzki, ale także orientuje się w prawie i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta