Nogi z ciężarkami

11 lipca 2017 | Sport | Krzysztof Rawa
Swietłana Kuzniecowa i Agnieszka Radwańska. Po meczu Polka powiedziała:  – Nie byłam fizycznie przygotowana do turnieju, każde spotkanie wiele mnie kosztowało,  trawa wyciąga ze mnie trzy razy więcej sił niż inny kort.
źródło: PAP/EPA
Swietłana Kuzniecowa i Agnieszka Radwańska. Po meczu Polka powiedziała: – Nie byłam fizycznie przygotowana do turnieju, każde spotkanie wiele mnie kosztowało, trawa wyciąga ze mnie trzy razy więcej sił niż inny kort.

Agnieszka Radwańska w 1/8 finału przegrała ze Swietłaną Kuzniecową 2:6, 4:6. Awans Łukasza Kubota i Marcelo Melo w deblu – znów po pięciu setach.

Krzysztof Rawa z Londynu

Mecz Polki z Rosjanką był intensywny, gra Radwańskiej chwilami niezła, ale Kuzniecowa wykształcona na hiszpańskich uniwersytetach tenisowych przygotowała się tym razem doskonale. Miała odpowiedź niemal na wszystkie ataki Agnieszki, sama atakowała mocniej i kontrolowała wydarzenia na korcie nr 3.

Wimbledońskim zyskiem polskiej tenisistki pozostanie pewność, że odrobiła część zaległości treningowych i, mimo kłopotów, wciąż zachowa miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu WTA oraz dostanie 147 tys. funtów premii (brutto), gdyby ktoś chciał znać takie szczegóły.

– Cztery gemy pierwszego seta uciekły mi za szybko. Drugi set był bardziej wyrównany, pojawiły się przede mną szanse, ale trudno mi było coś zrobić. Ale to nie tak, że czułam się gorzej niż w poprzednich rundach. Najgorszym meczem był właśnie pierwszy, z Jeleną Janković, gdy nie czułam piłki i brakowało mi pewności siebie. Na pewno nie byłam fizycznie...

Wydanie: 10797