Niszowe specjalizacje
studia podyplomowe | O jedzeniu, piciu, morzu, o kosmosie – uczelnie wyższe mają w ofercie nie tylko standardowe kierunki studiów podyplomowych. Uczelnie oferują unikatowe kierunki. Na wiele z nich rekrutacja wciąż trwa.
ukończenie nietypowego kierunku studiów pozwala się wyróżniać na rynku, jednak to jeszcze nie przesądza o sukcesie i zdobyciu wymarzonej pracy. Jeśli studia mają być atutem, dobrze, aby wiązały się z pomysłem na karierę zawodową. Studia podyplomowe najczęściej wybierają osoby, które chcą pogłębiać wiedzę i dążą do specjalizacji w danej dziedzinie, oraz osoby, które planują zmianę zawodową i chcą zdobyć drugi zawód - mówi Katarzyna Osińska, dyrektor działu studiów podyplomowych i szkoleń w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.
Blisko morza i Gdańska
W ofercie Uniwersytetu Gdańskiego zwracają uwagę dwa kierunki: ochrona dziedzictwa kulturowego regionu Morza Bałtyckiego oraz gedanistyka. Pierwszy stworzono z myślą o pracownikach muzeów oraz instytucji i organizacji działających na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, jak również dla zainteresowanych przeszłością regionu. Gedanistyka to propozycja dla miłośników Gdańska, którzy chcą poznać historię miasta – od średniowiecza po dzień dzisiejszy.
– Uruchamiając tego typu kierunki, odpowiadamy nie tylko na potrzeby rynku pracy, ale także na aktualne wyzwania i potrzeby naszego regionu. Chętnych na te kierunki nie brakuje – mówi dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik Uniwersytetu Gdańskiego.
Kosmiczna wiedza
Szkoła Główna...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta