Społeczna gospodarka urbanistyczna
olgierd roman dziekoński Warto pamiętać o solidarności miejskiej w wymiarze społecznej gospodarki. Bo bez niej nasza wspólnota może zacząć obumierać, a przecież chcemy ją wzmacniać.
Cieszymy się z miejsca, w którym mieszkamy. Aż 92 proc. z nas jest zadowolonych, a w pełni 41 proc. – to badania CBOS z lipca tego roku. Większość z nas, bo 59 proc., uważa, że w obecnej kadencji władz samorządowych sytuacja w gminie zmieniła się na lepsze, tylko 32 proc. twierdzi, że praktycznie nic się nie zmieniło. Uważamy też, że na lepsze zmienił się wygląd naszej miejscowości, to aż 72 proc. z nas (że na gorsze – tylko 3 proc.). Mamy też bolączki. Na pierwszym miejscu jest służba zdrowia, potem drogi oraz komunikacja, a także środowisko i klimat wobec inwestorów tworzących nowe miejsca pracy. Powszechnie uważamy też , że nasz samorząd dobrze działa. Tak sądzi aż 72 proc. z nas, to ponad dwa razy więcej niż w przypadku oceny Sejmu. Uważamy też, że rozwój naszej miejscowości w 59...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta