PPP to idealna formuła dla budownictwa mieszkaniowego
Rafał Cieślak | Wspólnik zarządzający w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz
Rz: Nowelizacja ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym wchodzi w życie. Co zmieni?
Rafał Cieślak, Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz: Nowelizacja ustawy niewątpliwie ułatwi wdrażanie projektów PPP. Przewiduje ona kilkadziesiąt zmian obecnej regulacji, które w większości postulowane były przez partnerów prywatnych, doradców i banki.
Kluczowych zmian jest kilka. Po nowelizacji możliwe będzie powołanie przez zwycięskiego partnera prywatnego spółki celowej, która wykona umowę o PPP, co do tej pory nie było przewidziane ustawą. Nowością, która formalnie sankcjonuje przyjętą na rynku praktykę, jest też konieczność wykonania analiz przedrealizacyjnych przez podmiot publiczny, który rozważa zastosowanie formuły PPP. Ciekawe rozwiązanie stanowi też tzw. certyfikacja PPP. Podmioty publiczne, które chcą upewnić się co do zasadności realizacji projektu w ramach PPP, mogą wystąpić do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o wydanie opinii na ten temat. Opinia nie będzie obowiązkowa ani wiążąca, ale...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta