Jaki model opóźnienia informacji poufnych
SPÓŁKI | Opóźnienie podania informacji poufnej to sytuacja wyjątkowa a samo opóźnienie nie oznacza wyłączenia obowiązków informacyjnych a jedynie przesunięcie w czasie momentu wykonania obowiązku ciążącego na emitencie.
Rozpoczęcie stosowania Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z 16.04.2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz. Urz. UE L 173 z 2014 r., s. 1), dalej: „Rozporządzenie MAR" budziło szereg emocji wśród emitentów.
Jak to w życiu bywa, po raz kolejny okazało się, że strach ma wielkie oczy. Pomijając wysokość kar za naruszenie przepisów rozporządzenia MAR, początkowe obawy co do restrykcyjności przepisów i istotnej zmiany zasad okazały się niezasadne a niektóre regulacje rozporządzenia MAR okazały się nawet bardziej dogodne dla emitentów. Dotyczy to choćby zasad opóźniania informacji poufnych. W tym ostatnim przypadku jedno z ostatnich stanowisk Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) sprawia, że nie każda opóźniona informacja poufna będzie w praktyce publikowana.
Przede wszystkim niezwłocznie
Jednym z podstawowych celów rozporządzenia MAR jest zapewnienie równego i niedyskryminującego dostępu do informacji poufnych przez wszystkich jego uczestników. Elementem mającym przyczynić się do realizacji tego celu jest obowiązek niezwłocznej publikacji informacji poufnych.
Nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta