W forcie można też czasami nagrywać
NIERUCHOMOSCI | Jeżeli wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego ma wątpliwości, czy adaptacja obiektu jest legalna, to sam powinien je rozstrzygnąć.
Spółka w dawnym forcie prowadziła studio nagrań oraz biura. Okazało się, że robi to nielegalnie. Ta uważała inaczej. Walka w sądzie jej się opłacała. Wygrała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie.
Co na to nadzór
Kontrolę na terenie dawnego fortu przeprowadził powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. W jej trakcie stwierdził, że na terenie nieruchomości znajduje się m.in. dwukondygnacyjny murowany budynek wykorzystywany na cele biurowo-usługowe. Jest to fragment dawnej fortyfikacji, który od 1973 r. widnieje w rejestrze zabytków. Spółka, do której on należał, nie była w stanie przedstawić dokumentów, że zmiana sposobu użytkowania budynku jest legalna.
Powiatowy inspektor doszedł więc do wniosku, że zabytkowy obiekt adaptowano nielegalnie na współczesne cele. Spółka nie zgłosiła u prezydenta miasta bowiem zamiaru zmiany sposobu użytkowania budynku.
Tymczasem zmiana sposobu użytkowania budynku wiąże się ze zmianą warunków użytkowania budynku w zakresie:
∑ bezpieczeństwa pożarowego,
∑ bezpieczeństwa pracy,
∑ warunków sanitarno-higienicznych,
∑ a także wpływa na wielkość i układ obciążeń....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta