Nawet kosz może być innowacyjny
gospodarka | Rewolucyjne projekty można wprowadzać niemal w każdej branży, od szpitala przez bank po halę fabryczną – dowodzą tego wyniki konkursu „Orły Innowacji" zorganizowanego przez „Rzeczpospolitą". Katarzyna Płachta
Projekt, który zmniejszył sześciokrotnie liczbę awarii sieci trakcyjnej w Polsce, nowoczesny sposób fundamentowania budynków, projekt edukacyjnych sal podań leków dla dzieci oraz zrobotyzowane stanowisko załadowcze – to zwycięzcy czwartej edycji nagrody Orzeł Innowacji.
Cztery kluczowe kategorie
W poniedziałek, 26 listopada 2018 roku, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla firm, które dzięki prowadzonym badaniom i pracom nad rozwojem wprowadzają na polski rynek innowacyjne produkty i usługi.
Nagrody przyznano w czterech kategoriach. Za innowacje organizacyjne nagrodzono PKP Energetykę, która dzięki wdrożeniu programu Zintegrowanego Systemu Zapewniania Sprawności Sieci Trakcyjnej zmniejszyła liczbę awarii aż sześciokrotnie.
W tej kategorii wyróżniono także projekt weryfikowania autentyczności dokumentów Trudatum przygotowany przez PKO Bank Polski. Zwycięzcą w drugiej kategorii – innowacji produktowo-usługowych – została firma EasyFootings, która zaprojektowała nowe metody fundamentowania budynków, polegające na całkowitej eliminacji betonu. Oprócz niej nagrodzono także Infocode sp. z o.o. za stworzenie inteligentnego kosza do segregacji odpadów o nazwie E-Bin.
Wyróżnienie w tej kategorii przypadło firmie Genomtec, która oddała na rynek pierwsze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta