Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Badania, praktyka, zastosowanie

28 lutego 2019 | Rektorzy o swoich uczelniach
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa

Polskie uczelnie coraz chętniej współpracują ze sobą, a także z firmami, i zarabiają na swojej działalności naukowej. Teraz łatwiej też im tworzyć uczelniane spółki celowe dla komercjalizacji badań.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym regionu i kraju. Jesteśmy uczelnią współpracującą z otoczeniem społeczno-biznesowym, chętnie i efektywnie podejmujemy współpracę z przedsiębiorcami w zakresie badawczych prac zleconych, projektów w konsorcjach naukowo-przemysłowych, jak również w kontekście komercjalizacji własności intelektualnej tworzonej przez naszych pracowników naukowych – mówi prof. dr hab. Stanisław Michałowski, rektor UMCS. Dodaje, że uczelnia jest partnerem klastrów, izb gospodarczych i stowarzyszeń biznesowych oraz aktywnie współpracuje na polu komercjalizacji z innymi uczelniami. – Ważnym elementem współpracy z innymi ośrodkami jest podpisana w grudniu 2017 roku umowa tworząca Związek Uczelni Lubelskich, w skład którego wchodzą: Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz UMCS – mówi rektor.

Uczelnie współpracują przede wszystkim w obszarze komercjalizacji i wsparcia badań, współpracy w zakresie kształcenia, systemu pomocy materialnej i biur karier. UMCS posiada blisko 200 umów międzynarodowych o współpracy z instytucjami z całego świata, w większości z uczelniami. Nasi naukowcy prowadzą również aktywną współpracę międzynarodową niesformalizowaną w ramach wspólnie podejmowanych badań, publikacji, konferencji itp. Obecnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11293

Wydanie: 11293

Spis treści
Zamów abonament