Badania, praktyka, zastosowanie
Polskie uczelnie coraz chętniej współpracują ze sobą, a także z firmami, i zarabiają na swojej działalności naukowej. Teraz łatwiej też im tworzyć uczelniane spółki celowe dla komercjalizacji badań.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym regionu i kraju. Jesteśmy uczelnią współpracującą z otoczeniem społeczno-biznesowym, chętnie i efektywnie podejmujemy współpracę z przedsiębiorcami w zakresie badawczych prac zleconych, projektów w konsorcjach naukowo-przemysłowych, jak również w kontekście komercjalizacji własności intelektualnej tworzonej przez naszych pracowników naukowych – mówi prof. dr hab. Stanisław Michałowski, rektor UMCS. Dodaje, że uczelnia jest partnerem klastrów, izb gospodarczych i stowarzyszeń biznesowych oraz aktywnie współpracuje na polu komercjalizacji z innymi uczelniami. – Ważnym elementem współpracy z innymi ośrodkami jest podpisana w grudniu 2017 roku umowa tworząca Związek Uczelni Lubelskich, w skład którego wchodzą: Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz UMCS – mówi rektor.
Uczelnie współpracują przede wszystkim w obszarze komercjalizacji i wsparcia badań, współpracy w zakresie kształcenia, systemu pomocy materialnej i biur karier. UMCS posiada blisko 200 umów międzynarodowych o współpracy z instytucjami z całego świata, w większości z uczelniami. Nasi naukowcy prowadzą również aktywną współpracę międzynarodową niesformalizowaną w ramach wspólnie podejmowanych badań, publikacji, konferencji itp. Obecnie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta