Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Badania, praktyka, zastosowanie

28 lutego 2019 | Rektorzy o swoich uczelniach
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa

Polskie uczelnie coraz chętniej współpracują ze sobą, a także z firmami, i zarabiają na swojej działalności naukowej. Teraz łatwiej też im tworzyć uczelniane spółki celowe dla komercjalizacji badań.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym regionu i kraju. Jesteśmy uczelnią współpracującą z otoczeniem społeczno-biznesowym, chętnie i efektywnie podejmujemy współpracę z przedsiębiorcami w zakresie badawczych prac zleconych, projektów w konsorcjach naukowo-przemysłowych, jak również w kontekście komercjalizacji własności intelektualnej tworzonej przez naszych pracowników naukowych – mówi prof. dr hab. Stanisław Michałowski, rektor UMCS. Dodaje, że uczelnia jest partnerem klastrów, izb gospodarczych i stowarzyszeń biznesowych oraz aktywnie współpracuje na polu komercjalizacji z innymi uczelniami. – Ważnym elementem współpracy z innymi ośrodkami jest podpisana w grudniu 2017 roku umowa tworząca Związek Uczelni Lubelskich, w skład którego wchodzą: Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz UMCS – mówi rektor.

Uczelnie współpracują przede wszystkim w obszarze komercjalizacji i wsparcia badań, współpracy w zakresie kształcenia, systemu pomocy materialnej i biur karier. UMCS posiada blisko 200 umów międzynarodowych o współpracy z instytucjami z całego świata, w większości z uczelniami. Nasi naukowcy prowadzą również aktywną współpracę międzynarodową niesformalizowaną w ramach wspólnie podejmowanych badań, publikacji, konferencji itp. Obecnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11293

Wydanie: 11293

Spis treści
Zamów abonament