Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kupujemy w sieci tyle co Helweci

08 lipca 2019 | Ekonomia | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

W tym roku wydatki internetowe Polaków mają wzrosnąć aż o 25 proc., 
co spowoduje, że wartość rynku osiągnie poziom Szwajcarii oraz przebije Belgię.

 

Polacy wydają w internecie coraz chętniej i coraz więcej. Nasz rynek rośnie rocznie w tempie dwucyfrowym i nic nie wskazuje na odwrócenie tego trendu. Obok Bułgarii czy Rumunii, gdzie rynek ma poszybować w 2019 r. aż o 30 proc., nasz jest również jednym z najszybciej rosnących – prognoza na ten rok mówi o 25-proc. wzroście wydatków na zakupy przez internet.

Tak optymistyczne dla sprzedawców dane podaje w najnowszym raporcie organizacja Ecommerce Europe we współpracy z EuroCommerce, grupującą czołowych sprzedawców detalicznych na kontynencie. „Rzeczpospolita" jako jedyne medium poznała pełną wersję raportu.

Europejski lider

Według danych z raportu Polacy w tym roku wydadzą w sieci już tyle co Szwajcarzy, jednak wciąż będą daleko za potęgami w rodzaju Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii. To jednak efekt sporo niższych wydatków per capita jak również wciąż mniejszej popularności e-zakupów w społeczeństwie. Z tej opcji korzysta obecnie 60 proc. dorosłych Polaków, podczas gdy w rozwiniętych gospodarkach zachodnioeuropejskich już ponad 80 czy nawet 90 proc.

– Rynek rozwija się szybko we wszystkich krajach i staje się coraz ważniejszym elementem modeli biznesowych, a dla konsumentów częścią ich codziennego życia – mówi Christian...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11400

Wydanie: 11400

Spis treści
Zamów abonament