Centra usług radzą sobie z pandemią
Nastawiony głównie na eksport sektor nowoczesnych usług biznesowych sprawnie przeszedł na zdalną pracę, a wiele firm nadal rekrutuje pracowników.
– Nasz sektor może być kuchenką mikrofalową, która pomoże szybko odmrozić polską gospodarkę. Gdy pracownicy zaczną, nawet stopniowo, wracać do biur, to nastąpi gwałtowny wzrost zapotrzebowania na usługi kateringowe i inne rodzaje biurowych serwisów – twierdzi Paweł Panczyj, dyrektor ds. strategii i rozwoju Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), który zrzesza największych inwestorów tej branży. Według danych związku sektor zatrudnia już ponad 310 tys. osób, a wliczając pracowników krajowych spółek IT, które świadczą też usługi outsourcingu – nawet 350 tys. osób. Większość z nich nie musi się obawiać o utratę pracy, nawet jeśli część centrów usług biznesowych odczuwa skutki zamrożenia gospodarek większości rozwiniętych państw, skąd pochodzą ich klienci.
Więcej usług do Polski
ABSL szacuje, że ok. 80 proc. pracowników sektora zatrudniają centra usług wspólnych i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta