Kamera termowizyjna zamiast termometru
Monitoring temperatury ciała pracowników przy użyciu kamery termowizyjnej może być wskazany szczególnie w większych zakładach pracy. O możliwość jego wprowadzenia należy zapytać służby sanitarne.
Kamery termowizyjne pomagają w wykrywaniu koronawirusa w wielu miejscach publicznych. Dzięki zaawansowanej technologii pozwalają sprawdzić okolice czoła oraz oczodołów człowieka i zmierzyć temperaturę. Najczulsze urządzenia z technologią podczerwieni wykrywają różnice temperatury ciała już od 0,08 st. C. Wbudowana funkcja alarmu pozwala automatycznie określić, czy przechodząca przed obiektywem osoba wymaga dokładniejszych badań medycznych.
W porównaniu z tradycyjnymi metodami pomiaru temperatury ciała (termometr), ta technologia znacznie skraca czas pomiaru, pozwala na dokładniejszy pomiar i – co jest obecnie szczególnie istotne – zmniejsza ryzyko zakażenia przez osoby dokonujące pomiaru. Urządzenia te pozwalają zmierzyć temperaturę już z odległości 3-5 metrów.
Na całym świecie, w tym w Europie, od początku pandemii używa się ich m.in. w portach, na lotniskach, dworcach czy przejściach granicznych – czyli w miejscach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta